" Zeer goed! "
" Zeer goed! "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Auto's en service waren perfect. We kregen de valiezen niet in de auto en direct is er een andere wagen voorgesteld en gegeven zonder enig probleem. "
" Wij waren heel verwonderd dat we voor het huren van de auto nogmaals 180 pond dienden te betalen om de borg op onze visakaart te verlagen tot 500 euro. Wanneer er 2500 euro wordt geblokkeerd op de visakaart, zet je de persoon vast voor zijn verdere reis. Wanneer je dan 180 pond per auto vraagt om de borg te verlagen kunnen we niet anders dan dit te betalen. We hadden het gevoel van een soort afpersing. Dit maakte de reis voor alle personen die mee waren een heel stuk duurder. Gelieve zulks DUIDELIJK te plaatsen bij de promotie en afsluiten van uw diensten !!! "
prijs-kwaliteitverhouding: 7 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 9
" Al jaren maak ik gebruik van AutoEurope maar dit keer een zeer onaangename ervaring. Auto gehuurd met supercover dus je verwacht geen verrassingen. Ter plaatse bij EASYRENT gaf de verkoper aan dat wij met deze supercover niet gedekt waren voor hulp bij autopech of aanrijdingen. Mocht dat gebeuren zouden wij zelf ervoor moeten zorgen dat de auto terug komt bij EASYRENT én we zouden geen vervangend vervoer krijgen. Aan de balie gebeld met AutoEurope. De eerste 2 keer geen gehoor wat heel erg vervelend is. De derde keer een slecht Engels sprekende mevrouw aan de lijn die ik maar niet duidelijk kon maken wat er aan de hand was. Uiteindelijk wil je niet stranden in de Schotse Hooglanden en toch maar een extra verzekering MOETEN nemen. "
" zie vorige opmerking over AutoEurope. "
" huren jaarlijks verschillende keren een auto via auto europe, afgelopen weekend liep anders dan anders, heel langmoeten wachten op transport naar auto-center en de reis terug op maandag was teleurstellend, slechts 1 busje reed tussen afleveradres auto en vlieghaven, hebben 1,5 u moeten wachten, schande "
" hele lange wachttijd van en naar vlieghaven, reservaties gebeuren vlieguren worden doorgegeven, alsook aantal passagiers, konden niet allemaal in een shutlle-bus!!!! bij inleveren van auto ( 6.30udaar laatste persoon was in vlieghaven om 8.15u) zeeeer telurstellend "