Het zonnige Miami is een populaire vakantiebestemming met voor ieder wat wils en met een huurauto ontdekt u eenvoudig alles dat deze stad en omgeving te bieden hebben. Toch bent u wellicht wel benieuwd naar de ervaringen van anderen voordat u gaat boeken. Lees daarom onderstaande autohuur beoordelingen in Miami van onze klanten en boek met een goed gevoel uw huurauto voor een onvergetelijke reis in Florida!
Boek uw voordelige huurauto via Auto Europe en profiteer van diverse voordelen dankzij onze samenwerking met de beste autoverhuurbedrijven wereldwijd. Zo boekt u tegen de laagste prijzen en heeft u keuze uit een groot aanbod hoogwaardige voertuigen. Haal uw huurauto op op meer dan 28.000 locaties wereldwijd waaronder de luchthaven van Miami en diverse locaties in het centrum van Miami. Vergelijk de verschillende tarieven via onze handige zoekmachine, kies de deal die het beste bij u past, en boek veilig en snel online!
" We were sold the toll-pass, because we were told that there are tolls everywhere (especially in Florida) - we only passed optional tolls for express lanes, so did not really need the toll-pass. "
prijs-kwaliteitverhouding: 7 De baliemedewerkers: 4 Service bij het inleveren: 8 Staat van de auto: 9
" Top! "
" Niet de allegoedkoopste, maar nieuwe, zéér goede wagen! Ophalen en terug inleveren was heel correct. Volgende keer weer Hertz! "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Correcte service en prijs . "
" Correcte service , goede prijs kwaliteit en vriendelijk personeel aan de balie . "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 10
" heb al enkele mails nar de klantenservice gestuurd met de vraag over info over mijn klacht. Jammer genoeg worden deze mails niet beantwoord. "
" alhoewel ik geen extra verzekering wou, heeft men er toch eentje bij gezet. Ik mocht het contract niet op voorhand lezen omdat dit zogezegd niet kon. Later zag ik dat men er de road service verzekering had bij gezet. Ik heb dan ook een klacht ingediend bij Autoeurope. jammer genoeg komt hier voorlopig geen reactie op. "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 1 Service bij het inleveren: 7 Staat van de auto: 8
" Ok "
" Beter dan ik verwacht had. Vriendelijke medewerker die bereid was te helpen. "
prijs-kwaliteitverhouding: 7 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 7
" Reservatie en opvolging verliep prima. Zeer tevreden "
" Algemene indruk positief. Leuk was dat er een aantal Ford Mustangs cabrio stonden en dat ik zelf mocht kiezen welke ik nam (kleur/aantal kilometers/algemene indruk buitenkant). Het inleveren van de auto verliep heel vlot (duurde amper 2 minuten) Wel spijtig dat ruitenwisservloeistof leeg was na 2 dagen en dat de bandenspanning door mijzelf diende aangepast te worden. Voor beide moest ik dit zelf betalen. Kon Alamo niet per chat of mail bereiken. "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 7
" Nooit problemen "
" Steeds tevreden "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Great. I always rent here. Good service desk. Clear instructions. Never had an issue. "
" Good. My category was not available, so got another category. Car was pretty rubbish. But is the fault of the car manufacturer not Alamo :) "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 7
" Top bedrijf, top service, top personeel. "
" Meerdere malen geboekt bij Alamo en nooit problemen gehad. "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 9
" Zeer goed "
" Onpersoonlijk "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 7 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 8
" GOOD "
" X "
prijs-kwaliteitverhouding: 1 De baliemedewerkers: 5 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 1
" n "
" n "
prijs-kwaliteitverhouding: 5 De baliemedewerkers: 7 Service bij het inleveren: 9 Staat van de auto: 5
" ? "
" 3u aangeschoven aan de balie, 60 mensen voor ons, niet gereinigde wagen gekregen, bij inleveren niemand gezien. Dit was een horror scenario "
prijs-kwaliteitverhouding: 1 De baliemedewerkers: 1 Service bij het inleveren: 1 Staat van de auto: 1
" Aoto Europe is altijd wek OK "
" Heb de auto twee dagen vroeger teruggebracht door corona omstandigheden en de sixt medewerker gevraagd om mij daarover een bevestigingsmail te sturen. Hij keek me moedeloos aan en zei dat hij het wel zou doen. Ik wacht nog steeds op deze mail. "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 4 Staat van de auto: 10
" Ga via uw website klacht indienen i.v.m. mijn aanrekening en zal dan zien of ik tevreden kan zijn over autoeurope. "
" - Kregen niet de auto die weg hadden gevraagd (waren met 2 en kregen een grote SUV , hadden een Ford Edge gevraagd). - Ik heb uiteindelijk nog 460 dollar bij betaald. Volgens de afrekening heb ik van alles geaccepteetd maar er is mij niets gevraagd. Bij hetgeen mij werd gevraagd, werd verteld dat ik moest tekenen als borg. Het was standaard en het geld zou niet aangerekend worden bij de afrekening bijv. de optie fuell. Wij brachten de auto terug met een volle tank. - Waren nog geen 2 dagen ver en de auto gaf de vermelding 'maintenance requirred'. Meldde dit bij budget in New Orleans (waar we op dat moment waren). Dat was allemaal geen probleem volgens hen. Bleek ook uiteindelijk geen probleem te zijn, maar vond dit toch niet gepast. "
prijs-kwaliteitverhouding: 3 De baliemedewerkers: 3 Service bij het inleveren: 5 Staat van de auto: 5
" correcte en vlotte service "
" correcte en vlotte service "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" In de account zou het handig zijn uw boekingen/annuleringen edm te zien staan "
" Niks op aan te merken "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Zeer goed. Voorwaarden zijn duidelijk en de maatschappijen leven deze goed na "
" Het verkopen van de transponder voor de tol werd slecht uitgelegd en hoe het werkte. Bij de balie zat ie er niet bij. Eenmaal bij de auto wel. Maar gezn uitleg of we de tolwegen mochten gebruiken of niet. "
prijs-kwaliteitverhouding: 9 De baliemedewerkers: 9 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Correct zoals altijd. Huur al 5 jaar een wagen via Auto Europe in Amerika en nog nooit een probleem gehad. "
" Zoals altijd zeer tevreden enkel was nu de wagen zeer vuil vanbinnen. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 7
" Tevreden van Autoeurope. Doe zo verder! mvg JMC "
" De binnenkant van de auto was niet echt proper gepoetst. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 8 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 8
" Correct en goede prijs! "
" Baliemedewerkster in Miami verplichtte ons om de sunpass te nemen, ze zei dat we dit verplicht moesten nemen. We konden dit uiteindelijk ook niet gedaan hebben en gekozen hebben om geen tolwegen te nemen of er dan voor te betalen, maar daar waren we ons toen niet van bewust. "
prijs-kwaliteitverhouding: 8 De baliemedewerkers: 6 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Gewoon online geboekt. "
" Ik boek reeds meerdere jaren bij Almo. Steeds goede service en prima auto. "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" Steeds grote keuze ; prima deal en beste prijzen voor de VS "
" Erg tevreden "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" m'n eerste keuze bij autohuur "
" vlotte service "
prijs-kwaliteitverhouding: 10 De baliemedewerkers: 10 Service bij het inleveren: 10 Staat van de auto: 10
" soms de verkeerde maatschappij waar ik mijn auto moet afhalen in USA "
" een ramp bij Advantage autohuur, dit nooit meer, de auto hing uiteen van schade terwijl hij maar 16000 mijl had gereden , ik moest zelf een formulier invullen met de schadeplaatsen aangeduid, ze vertelde me dat ik een wegentaks moest bij kopen van 262,00 dollar voor mijn huur van 23 dagen omdat ze vertelden dat je niet meer de wegentol kon betalen met creditcard of cash, moest ik een sunnypass aanschaffen voor 23 dagen terwijl bleek dat je overal kon betalen aan de tolkassa's, rijden van Miami naar Fort Myers kost aan tol slechts geen 5 dollar , dus heen en terug had geen 10 dollar gekost terwijl ik 262,00 dollar extra moest betalen , ook vertelde ze me dat er geen verzekering voorzien was , terwijl ik hen liet zien dat het wel voorzien w "
" niet de goedkoopste maar altijd correcte service en duidelijk in de afspraken "
" altijd vriendelijk en correct zowel bij onthaal als teruggave; totnogtoe nooit problemen gehad met de auto; beter dan bvb DOLLAR of THRIFTY, die meestal wel goedkoper zijn "
" Goede wagen, was reeds klant bij Alamo, maar daar is geen rekening mee gehouden. Heb geen problemen gehad. Service is vlot maar heb lang moeten wachten aan balie. Oppik en terug ging heel vlot. "
" Fijne website die duidelijk is in het soort voertuig dat er te huren is in het land van bestemming met een duidelijke prijs erbij. "
" Alles goed verlopen ter plaatse in Miami...wel 2 uur moeten aanschuiven om aan de beurt te zijn.....zeer veel mensen die voor budget hebben gekozen. "
" In Amerika is het niet Europcar maar Advantage end at had toch enige verschillen. Vooreerst proberen ze je allerlei upgrades aan te smeren en je te doen geloven dat je die ook echt nodig hebt. Voor mensen die al reeds een auto hebben gehuurd in het verleden zal dit geen issue zijn, voor mensen die de eerste keer huren kan dit wel overweldigend overkomen en kan hun huur dus wel eens meer kosten. "
" Na 1 dag kwam op de display van het dashbord dat de wagen toe was aan een onderhouds beurt en het lichtje van de bandenspanning brande na twee dagen Op zich niet zo erg maar toch een beetje onzekerheid "
" Alles Okee, maar nu zie ik dat Entrerprise me een extra dag heeft aangerekend I 36,66 USD . Alles was prima, maar : Ik huurde via jullie van Vrijdag 21 tot zaterdag 6 okt. Dus 15 dagen ! Ik bracht de wagen op tijd terug . Ik wens dit bedrag terug te krijgen ! "
" Ik huurde via jullie van Vrijdag 21 tot zaterdag 6 okt. Dus 15 dagen ! Ik bracht de wagen op tijd terug . Ik wens dit bedrag terug te krijgen ! "
" Geen "
" Goede ervaring. Alles loopt hier altijd zonder problemen en zeer correct. "
" Auto huren met alles incl. Dan geen vragen voor andere verzekeringen "
" Snelle afhandeling binnen 5 min klaar "
" Het ophalen verliep erg traag (en na zo'n lange reis kan je dat niet "gebruiken"). Desalniettemin heeft men dat heel netjes gecompenseerd door een geupgrade auto mee te geven voor dezelfde prijs (dit moeten we overigens nog wel controleren wanneer we de officiële afrekening hebben ontvangen !). Het inleveren in NY was daarentegen super! Luttele minuten zonder enige administratieve rompslomp...perfect (opnieuw er vanuit gaande dat ook hier geen extra kosten aan verbonden zullen zijn)!. "